Kolektory rurowo-próżonowe CALDORIS

Kolektory słoneczne oferowane przez firmę Caldoris, to kolektory rurowo-próżniowe, które zostały wyposażone w dodatkowe, specjalnie profilowane lustra aluminiowe pokryte unikalną powłoką MIRO-SUN. Dzięki tej technologii promieniowanie słoneczne padające na przestrzeń między rurami kolektora odbijają się od zwierciadła CPC i wracają na powierzchnię absorbera zwiększając wydajność urządzenia nawet o 30%. Bez względu na kierunek padania promienii, lustra skupiające całkowicie odbijają światło na rurach próżniowych. Kolektor CALDORIS-CPC dzięki zamontowaniu pod rurami parabolicznymi luster ma powierzchnię apertury większą, przy zachowaniu kompaktowego rozmiaru urządzenia.W ten sposób kolektor CALDORIS-CPC o mniejszej powierzchni brutto jest w stanie wyprodukować więcej energii od tradycyjnych zestawów konkurencji.

Podstawowe cechy:

Wysoka sprawność nawet w chłodniejsze dni

Kolektory rurowe, dzięki zastosowaniu próżni jako izolacji, osiągają dużo wyższe sprawności od kolektorów płaskich w okresach chłodniejszych, czyli w Polsce przez około 3/4 dni w roku.

Trwałość i gwarancja jakości

Zestaw solarny Caldoris ma żywotność około 25 lat. Po tym okresie jego sprawność może spaść ze względu na zużycie rur kolektora. Zużyte rury mogą zostać wymienione na nowe za mniej niż 1/5 ceny początkowej zestawu. Dowodem na wysoką jakość kolektorów Caldoris jest powszechnie uznawany za najważniejszy w branży solarnej certyfikat Solar Keymark i certyfikat DIN Gepruft oraz 10-letnia gwarancja.

Bezpieczeństwo użytkowania

Dzięki zastosowaniu rurki ciepła kolektory rurowe, w odróżnieniu od kolektorów płaskich, są odporne na tzw. przegrzewy („wrzenie” glikolu). Można bez obaw wyjechać na długi urlop latem i nie martwić się o to, co stanie się z glikolem w instalacji.

 kolektor CPC
Link do strony producenta: http://www.caldoris.pl/kolektory-sloneczne.html
Typ Ilość rur
Wymiary Sprawność Waga Cena brutto
 wys/szer [mm]
 %  [kg]  [PLN]
 Kolektor Caldoris-CPC-8  8  1917/910  66,8 27 prosimy o kontakt
Kolektor Caldoris-CPC-12 12  1917/1350  66,8  41 prosimy o kontakt
Kolektor Caldoris-CPC-15 15  1917/1680 66,8 51 prosimy o kontakt
Kolektor Caldoris-CPC-16 16  1917/1790 66,8 54 prosimy o kontakt
Kolektor Caldoris-CPC-20 20  1917/2230 66,8 82 prosimy o kontakt
 Kolektor płaski BUDERUS Logasol CKN 2.0

Płaski kolektor słoneczny Logasol CKN 2.0 charakteryzuje się wyjątkowo atrakcyjnym stosunkiem ceny do wydajności. Jest to idealna propozycja dla osób, które wkraczają w technologię słoneczną, ale nie chcą przy tym zrezygnować z niezawodnej jakości Buderus.

Logasol CKN 2.0 dedykowany jest do podgrzewu ciepłej wody użytkowej. Aluminiowa płyta pokryta wysokoselektywnym absorberem oraz strukturalne szkło słoneczne praktycznie w całości pochłania padające promieniowanie słoneczne.

Kolektor CKN 2.0 dostępny jest wyłącznie w wersji pionowej (-S) z kompletem akcesoriów, w wersji do montażu na dachu pochyłym oraz płaskim.

Podstawowe cechy:

  • Płaski kolektor słoneczny o powierzchni brutto 2,09 m2
  • Aluminiowy absorber pokryty wysokoselektywną powłoką w technologii PVD
  • Harfowy układ orurowania
  • Połączenie orurowania z absorberem za pomocą spawu ultradźwiękowego
  • Izolacja podstawy kolektora z wełny mineralnej
  • Strukturalne szkło solarne o niskiej zawartości żelaza
  • Obudowa wykonana z aluminium ze wzmocnionymi narożnikami
 Kolektor płasku Buderus
Link do strony producenta: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/technika-sloneczna/kolektory-plaskie/logasol.html
Typ

Powierzchnia absorbera

Wymiary Sprawność Waga Cena brutto
m 2  wys/szer [mm]
 %  [kg]  [PLN]
Logasol CKN 2.0  1,52 2044/1050  76,1 30 prosimy o kontakt